Razlika Između Ponavljanja I Setova

Anonim

Reps vs Setovi

Jedan cjelovit pokret vježbe naziva se ponavljanjem (ponavljanja), dok nekoliko takvih ponavljanja čini set.

Reps i Sets nisu uobičajene riječi na engleskom, već pojmovi koji se češće čuju u gimnazijama i među zdravim osobama koje govore o svojim rutinama vježbanja. Ove riječi imaju veliko značenje u svijetu izgradnje snage koji zahtijeva tjelesne vježbe s često bučicama ili mrenama u rukama. Nepoznavanje razlike između ponavljanja i setova može dovesti do toga da pojedinac vježbe radi na pogrešan način ili u trajanju, a time neće postići željene rezultate od njih. Ovaj članak pokušava istaknuti razlike između ponavljanja i setova kako bi uklonio svu zbrku iz uma čitatelja.

Koncept treninga snage temelji se na ponavljanjima i setovima. Ponavljanja su kratki oblik ponavljanja, a broj ponavljanja određenog pokreta za završetak vježbe naziva se brojem ponavljanja ili ponavljanja. Ako radite uvojke bicepa pomoću bučice, broj ponavljanja ruku gore-dolje čini ponavljanja. Dakle, ruka koja ide gore, a zatim se spušta dovršava jednu predstavu, a od vas se traži da napravite ovu predstavu najmanje 10-15 puta odjednom kako biste napravili set. Dakle, ako vas trener traži da napravite 5 serija od po 10 ponavljanja u razdoblju od 30 minuta, znate da morate stati i napraviti pauzu nakon 10 ponavljanja koja čine jedan set. Pokrećete još jedan set koji se sastoji od 10 ponavljanja i tako dalje sve dok ne uspijete odraditi 5 serija.

Ako radite sklekove, broj puta koji radite sklekove u jednom potezu naziva se ponavljanjima, a kompletna vježba je set. Određeni broj ponavljanja dovršava set. Dakle, u slučaju sklekova, ako ste istodobno radili 15, kaže se da ste napravili skup od 15 sklekova. Ako je vaš trener zatražio da napravite 2 takva seta, možda ćete morati napraviti još jedan set od 15 ponavljanja prije nego što napustite teretanu. Broj ponavljanja u setu i broj setova koje biste trebali napraviti ovise o snazi vašeg tijela, vašem iskustvu i cilju treninga snage koji imate u mislima.

Koja je razlika između ponavljanja i setova?

• Jedan cjelovit pokret vježbe naziva se ponavljanjem, dok nekoliko takvih ponavljanja čini set.

• Dakle, set se sastoji od nekoliko ponavljanja ili ponavljanja.

• Broj ponavljanja koja biste trebali napraviti u setu ovisi o vašem cilju treninga snage i vašem trenutnom stanju tijela.

• Instruktori u teretani preporučuju ponavljanja i setove pojedincima u skladu s njihovom snagom i ciljem.

• Ako radite sklekove, broj sklekova ili cjelovitih pokreta koje istodobno radite naziva se ponavljanjima, a kompletna vježba je skup.