Razlika Između Ragbija I Američkog Nogometa

Sadržaj:

Anonim

Ragbi protiv američkog nogometa

Lako je reći da su ragbi i američki nogomet slične igre jer dijele isto podrijetlo, ali postoji velika razlika između njih dvije koja se ne može previdjeti. Na prvi bi pogled mogli pomisliti da su i ragbi i američki nogomet ista igra. Međutim, to nije tako. Stoga, da bismo razumjeli razliku između ragbija i američkog nogometa, prvo bismo trebali imati opću ideju o dvije utakmice, a zatim usporediti dvije da bismo vidjeli razlike. Stoga vam ovaj članak predstavlja definicije svake igre i razlike između njih; Ragbi i američki nogomet.

Što je Ragbi?

Ragbi, koji se širom svijeta igra u Europi, Australiji, Africi, pa čak i Aziji, vrlo je fizička igra. Može biti poznata kao igra koja zahtijeva vještine u nogometu, košarci i američkom nogometu. Ragbi igrači moraju trčati po terenu dok ne postignu pogodak na gol druge momčadi. Moraju učinkovito dodati loptu. Također, moraju se ponekad upustiti u obračun kao u američkom nogometu da bi dobili loptu od protivnika. Da bi postigli gol u ragbi igračima, igrači moraju uzeti loptu i smjestiti je na dodirnu liniju suprotne momčadi. Ovo je poznato kao pokušaj. Inače, igrač može šutnuti loptu između vrata.

Razlika između ragbija i američkog nogometa

Što je američki nogomet?

Američki nogomet glavna je i vrlo popularna igra u SAD-u. Igra se samo u SAD-u. Ovo je također vrlo natjecateljska igra koja zahtijeva puno fizičke snage. Da bi postigao gol u utakmici američkog nogometa, igrač mora odvesti loptu preko protivničke dodirne linije. To je poznato kao dodir. Igrač ga također može šutnuti između vrata. To je poznato kao terenski cilj.

Američki nogomet

Koja je razlika između ragbija i američkog nogometa?

Sad, kad imamo opću ideju o dvije igre, uvidimo ove razlike.

• Američki nogomet naziva se tako jer se uglavnom igra u SAD-u, dok je ragbi sport koji se igra u cijeloj Europi, Australiji i Africi, pa čak i u Aziji.

• Iako igrači nose puno teške zaštitne opreme u američkom nogometu, u ragbiju su dopuštene samo skromne podloge na glavi i ramenima.

• U američkom nogometu dopuštene su neograničene zamjene, dok su u ragbiju dopuštene samo do 7 zamjena.

• Momčad se sastoji od 11 igrača u američkom nogometu, dok 15 igrača čini momčad u ragbiju.

• U američkom nogometu postoji jedan sudac i 3 do 6 ostalih sudaca, dok u ragbiju postoje 3 suca i video sudac.

• Iako je cilj obje utakmice provesti loptu pored protivničkog gola, to se u američkom nogometu naziva dodirom, ali pokušajem ragbija.

• Veličina terena za američki nogomet iznosi 109,7 x 48,8 metara, dok je u ragbiju 100 x 70 metara.

• Postoje četiri 15-minutna igranja s razmakom nakon dvije četvrtine u američkom nogometu, dok su u ragbiju dva poluvremena od 40 minuta.

• Prvo prvenstvo u američkom nogometu naziva se Nacionalna nogometna liga (NFL), a u ragbiju postoje dva glavna prvenstva koja se nazivaju Rugby League i Rugby Union.

• Veličina lopte, koja je u obliku sferoida, također je različita u ova dva sporta. Američki nogomet dug je oko 28 cm, a opseg oko 56 cm u sredini. Lopta za ragbi duga je približno 27 cm, a opseg u najširem dijelu iznosi 60 cm.